Stingo dainos vėl džiugino lietuvius...
Simfoninio orkestro garsai ir britų muzikos žvaigždės Stingo balsas pirmadienį užliejo Vilniaus Vingio parką - Lietuvoje dainininkas dar sykį pristatė programą 'Symphonicity'.
Antrąsyk per dvylika mėnesių į Vilnių užsukęs atlikėjas lietuvius vėl gundė simfoninės muzikos ir savo populiariausių dainų deriniu.
Sėkmingas Stingo eksperimentas, koncertuose pristatomas nuo praėjusių metų vidurio, publikai paliko puikų įspūdį - nors atėjusių jį išgirsti nebuvo tiek, kiek tikėtasi.
Buvęs grupės ''The Police'' lyderis per daugiau nei tris karjeros dešimtmečius sukaupė tokį kūrybos bagažą, kad jau koncerto pradžioje galėjo svaidytis hitais, kuriuos artistai dažniausiai taupo pabaigai - 'Every Little Thing She Does Is Magic', 'If I Ever Lose My Faith In You', 'Englishman In New York'.
Rudenį Lietuvoje koncertavęs su Londono Karališkuoju filharmonijos orkestru, šįsyk į partnerius Stingas pasirinko Lietuvos valstybinį simfoninį orkestrą.
Didelių skirtumų buvo sunku pastebėti - prižiūrint Stingą lydinčiai dirigentei Sarah Hicks, lietuvių muzikantai aranžuočių niuansus perprato puikiai, o jų profesionalumui komplimentus po repeticijos žarstė ir pats dainininkas.
Dviem pagrindinėmis žvaigždėmis vis dėlto reikia patį Stingą, kuris turbūt ir kankinamas nesugebėtų užtraukti natos ''ro šalį'' ir jo kūrinių aranžuotojus.
Dauguma žinomų atlikėjo kūrinių su simfoniniu orkestru atsiskleidžia naujomis spalvomis - 'Next To You' parodo, kad ir klasikos muzikantai moka groti rokenrolą, 'Moon Over Bourbon Street' su klasikinės muzikos intarpais, egzotiško instrumento teremino ūbavimu ir Stingo kauksmu pabaigoje puikiai perteikia istoriją apie vampyrus.
Dviejų dalių koncerte Stingas dainuoja kone viską, ko gali geisti jo gerbėjo širdis - nuo baladžių 'Every Breath You Take' ar 'Shape Of My Heart' iki Biblijos motyvais paremtos dainos 'Mad About You' ar ramiau nei įprasta suskambusios meilės dainos prostitutei 'Roxanne'. Ramiai nusiteikusią publiką antroje koncerto dalyje išjudina greitesnio tempo dainos. Skambant ugningiems rytietiškiems dainos 'Desert Rose' ritmams, publika visuose Stingo aplankytuose miestuose kyla nuo kėdžių ir linguoja magiškos muzikos ritmu. ''Koncertai po atviru dangumi - visai kas kita, nei arenose. Mėgstu dainuoti gryname ore. Tai - ir didesnis iššūkis, nes net dainuoti reikia truputį kitaip'', - ''Lietuvos rytui'' sakė 59-erių garsenybė.
Dainininkas pabrėžė, jog 'Symphonicity' programa - tokia, kurios verta klausytis kelis kartus, nes tada atsiskleidžia nauji muzikos niuansai.
Klausantis teko sutikti - net ir jau girdėtuose kūriniuose išryškėjo netikėti sprendimai, natos, kurių žiūrovams neleido ''suvirškinti'' pirmasis įspūdis.
Sekmadienį į Vilnių atvykęs Stingas ir jo palyda spėjo pasižvalgyti po miestą, o gitaristas Dominicas Milleris ir perkusininkas Rhani Krija - ir aplankyti Trakus bei paskanauti kibinų.
Vėlų sekmadienio vakarą įkvėpimo apimti muzikantai net rado laiko kūrybai. Apsilankę grupės ''Empti'' nario Pauliaus Kilbausko studijoje, įkvėpimo apimti Rhani ir Dominicas per porą valandų įrašė instrumentuotę Alžyro dainininkės, su kuria bendradarbiauja, kūriniui.
(c) Lietuvos Rytas by Ramūnas Zilnys
(If anyone would care to provide a better English translation of this review than can be obtained through Google then we'd love to hear from you - thanks daveandwendy@sting.com)